Inne Spojrzenie

Podsumowanie 2014W piątek 23 maja 2014r. w Muzeum w Sosnowcu odbyła się uroczystość podsumowania dwunastej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenie” połączona z otwarciem wystawy pokonkursowej, którą można zwiedzać w Muzeum do 9 czerwca br.

Na uroczystość licznie przybyli laureaci z Polski ( m.in. z Łodzi, Wałcza, Wodzisławia Śląskiego, Rybnika, Tychów, Katowic) i z zagranicy: z Witebska na Białorusi oraz laureatka nagrody głównej 19- letnia Julia Krunić z Poderborn Schloss Neuhaus z  Niemiec. Gośćmi honorowymi uroczystości byli przedstawiciele władz samorządowych Sosnowca w osobach Panów Radnych Wilhelma Zycha i Zbigniewa Jaskierni, Naczelnik Wydziału Edukacji Piotr Wesołowski oraz Pani Małgorzata Czapla – prezes zarządu Hospicjum Sosnowieckiego im. Św. Tomasza Apostoła.

W tym roku   w Konkursie wzięło udział 3438 utalentowanych uczniów z 30 państw. Jednak cały wieloletni dorobek Konkursu „Inne Spojrzenie” zawiera się w liczbie ponad 25 tysięcy uczestników łącznie z 46 państw. Europy, Azji, Ameryki Północnej, Afryki, Australii i Oceanii. Zgodnie ze słowami Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Pana Wilhelma Zycha, Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Inne Spojrzenie” jest marką promującą Sosnowiec w świecie. O dużej popularności i zainteresowaniu projektem świadczy również liczba ponad miliona odsłon na stronie internetowej „Innego Spojrzenia”, mimo iż konkurs nie funkcjonuje na portalach społecznościowych. Prestiż projektu udało się osiągnąć również dzięki przyznawanemu corocznie od 2008r. patronatowi honorowemu Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF oraz stałemu patronatowi Prezydenta Miasta Sosnowca Pana Kazimierza Górskiego.

Tradycyjnie w trakcie uroczystego podsumowania Konkursu wychowankowie Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1  przygotowali część muzyczną spotkania. W tym roku zaprezentowały się dwie najbardziej utytułowane uczestniczki zajęć wokalnych w placówce: Kornelia Musioł oraz Kasia Posikata.  Piątkowe spotkanie w Muzeum z laureatami tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenie” zakończyło się zwiedzaniem wystawy oraz wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości