Inne Spojrzenie

Wyniki 2007



Grand Prix:

  • rysunek - Olga Аrkhipcowa, 14 lat, Gorki, Białoruś (opiekun: Aleksander Shevcov),
  • malarstwo - Ola Wiecha, 16 lat, Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza (opiekun: Beata Skrzypek)

Nagrody:

w kategorii: 17 – 19 lat.

Polska

  • Karolina Jędryczka, 18 lat: Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa, Publiczne Liceum Plastyczne w Opolu (opiekun: Bożena Krauze),
  • Wojciech Wnuk, 18 lat: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3, Świdnica (opiekun: Kamila Karst),
  • Katarzyna Kołodziej, 18 lat: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3, Świdnica (opiekun: Kamila Karst),
  • Michalina Gara, 17 lat: Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, Tychy (opiekun: Adam Niesyto),
  • Karolina Zarańska, 17 lat: Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza (opiekun: Beata Skrzypek),

Białoruś

  • Tatyana Маtus, 18 lat: Słuck, Białoruś (opiekun: Gunyefa Matyushenkova)

w kategorii: 14-16 lat.

Polska

  • Ewelina Bidzińska, 15 lat: Pałac Młodzieży, Katowice (opiekun: Agnieszka Zając),
  • Katarzyna Tompa, 14 lat: Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, Zduńska Wola (opiekun: Katarzyna Hechłacz),
  • Maja Berus, 15 lat: Szkoła Plastyczna im. Jacka Malczewskiego, Radom (opiekun: Kazimierz M. Łyszcz),
  • Aleksandra Łapa, 14 lat: Zespół Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach, Zduńska Wola (opiekun: Barbara Chwiałkowska)

Łotwa

  • Elina Mazalewska, 16 lat: Średnia Szkoła Polska im. J. Piłsudskiego, Daugavpils, Łotwa (opiekun: Jadwiga Osipova)

Białoruś

  • Artyem Matschulskiy, 15 lat: Gorki, Białoruś (opiekun: Аlyeksandr Shyevcov),
  • Maria Dudarenko, 6 lat: Mińsk, Białoruś (opiekun: A. Koshelev),
  • Anastasya Sakovitsh, 16 lat: Kriczew, Białoruś (opiekun: Anna Sakovitsh),
  • Yana Voytik, 15 lat: Mińsk, Białoruś (opiekun: Tatiyana Alyabyeva),
  • Valyerya Krukovich, 14 lat: Soligorsk, Białoruś (opiekun: Yanina Krukovich),
  • Маrina Baburyevich, 14 lat: Hresk, Białoruś (opiekun: Alyeksandr Saltavyec),
  • Olya Мokat, 16 lat: Mińsk, Białoruś (opiekun: Svyetlana Yevdokimyenko),
  • Yekatarina Bartashevich, 16 lat: Słuck, Białoruś (opiekun: Gunyefa Matyushenkova),
  • Tagir Kazayev, 14 lat: Mińsk, Białoruś (opiekun: T. Woytyenko)

w kategorii: 10 – 13 lat.

Polska

  • Zuzanna Kowalska, 11 lat: Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima, Łódź (opiekun: Wanda Ugarenko),
  • Paulina Szyp, 12 lat: Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Klub Pastel, Zabrze (opiekun: Marek Marciniak),
  • Daria Mikłasz 12 lat: Młodzieżowy Dom Kultury im. dr Henryka Jordana, Siemianowice Śląskie (opiekun: Anna Styś),
  • Sylwia Korczyk, 10 lat: Młodzieżowy Dom Kultury, Katowice (opiekun: Benigna Miśta),
  • Ewa Wrąbel, 11 lat: Zespół Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach, Zduńska Wola (opiekun: Barbara Chwiałkowska),
  • Małgorzata Wosik, 12 lat: Szkoła Podstawowa nr 26 im. Rodła, Zabrze (opiekun: Elżbieta Dyl),
  • Róża Fleischmann, 13 lat: Pałac Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego, Katowice (opiekun: Agnieszka Zając)

Rosja

  • Yekatarina Nyekrasova, 11 lat: Toljatti, Rosja (opiekun: Natalya Sirotkina)

Białoruś

  • Diana Оksenyuk 12 lat:  Mińsk, Białoruś (opiekun Rita Timokhova),
  • Nikita Goncharov, 12 lat: Żylicze, Białoruś (opiekun: Zhanna Silina),
  • kYelizavyeta Golovko, 13 lat: Mińsk, Białoruś (opiekun: Natalya Byekish) Ira Timokhovtseva, 13 lat, Mińsk, Białoruś (opiekun: Vladimir Kuchuk)
  • Sasha Shyedko, 10 lat: Mińsk, Białoruś (opiekun: U. F. Bortnik),
  • Svyetlana Bulyga, 11 lat,: Ozericka Słoboda, Białoruś (opiekun: Tamara Pyetrovich) Аlbina Voronovich, 12 lat, Mińsk, Białoruś (opiekun: Rita Timokhova),
  • Valyerya Filimonova, 10 lat: Mińsk, Białoruś (opiekun: Marina Bekyeyeva) Yekatarina Syemyechko, 13 lat, Моzyrz, Białoruś (opiekun: Irina Yumatova)

w kategorii: 6 – 9 lat.

Polska

  • Piotr Szendera, 8 lat :Pracownia Skup Kultury Wojciech Łuka, Tychy (opiekun: Ewa Szewczyk),
  • Jakub Wyszyński, 9 lat: Pałac Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego, Katowice (opiekun: Agnieszka Zając),
  • Zuzanna Jaśkiewicz, 6 lat: Spółdzielnia Mieszkaniowa „Staszica”, Klub „u Szefa”, Gorzów Wielkopolski (opiekun: Lech Jakubowski),
  • Karolina Piotrowska, 9 lat: Pałac Młodzieży, Katowice (opiekun: Agnieszka Zając),
  • Aleksandra Makowska, 9 lat: Miejski Dom Kultury, Zduńska Wola (opiekun: Marzena Sroczyńska)
  • Filip Komorowski, 8 lat: Młodzieżowy Dom Kultury „ISKRA”, Piła (opiekun: Bartosz Poźniak),
  • Krzysztof Belina, 8 lat: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Batorego, Zamość (opiekun: Dorota Skotarska),
  • Dorota Świdzińska, 9 lat: Młodzieżowy Dom Kultury, Racibórz (opiekun: Beata Woźny),
  • Alicja Drobysz, 6 lat: Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza”, Toruń (opiekun: Agnieszka Oberlan),
  • Bartosz Leszczyński, 9 lat: Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego, Gorzów Wielkopolski (opiekun: Lech Jakubowski),
  • Julia Wojciechowska, 6 lat: Młodzieżowy Dom Kultury, Piła (opiekun: Marta Mrówka),
  • Malina Midera, 6 lat: Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima, Łódź (opiekun: Wanda Ugarenko),
  • Julia Mądro, 6 lat: Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy, Kraków (opiekun: Izabela Biela),
  • Ola Olbratowska, 7 lat: Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana, Kraków (opiekun: Karina Kiczek),
  • Jan Śreniowski, 6 lat: Pracownia Plastyczna „Kolor”, Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr1, Łódź (opiekun: Renata Ćwiek),
  • Natalia Orłowska, 7 lat: Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza”, Toruń (opiekun: Agnieszka Oberlan),
  • Dominika Jurga, 8 lat: Młodzieżowy Dom Kultury, Świdnica (opiekun: Wanda Szwegler),
  • Aleksandra Feliczak, 7 lat: Młodzieżowy Dom Kultury, Gorzów Wielkopolski (opiekun: Iwona Dworzyńska),
  • Tomasz Micke, 8 lat: Młodzieżowy Dom Kultury im. dr H. Jordana, Siemianowice Śląskie (opiekun: Anna Styś),
  • Zuzanna Kalemba, 8 lat: Młodzieżowy Dom Kultury, Wieluń (opiekun: Jadwiga Rosołowska),
  • Weronika Tabor, 6 lat: Fundacja Kultury i Sportu „Prawobrzeże” Galeria Sztuki Dziecięcej i Młodzieżowej, Szczecin (opiekun: Małgorzata Wrzosińska).

Białoruś

  • Volodya Yanovckiy, 8 lat: Wilejka, Białoruś (opiekun: Svyetlana Khazova),
  • Аlyeksander Chekmaryov, 8 lat: Kriczew, Białoruś (opiekun: Svyetlana Bochkova),
  • Мasha Моrgachyova, 7 lat: Nieswież, Białoruś (opiekun: Zhanna Sharapa),
  • Оlga Кravtsova, 9 lat: Kriczew, Białoruś (opiekun: Anna Sakovich),
  • Маrina Syechko, 8 lat: Krasnaja Słoboda, Białoruś (opiekun: E. Chekhovckiy)

Wyróżnienia:

w kategorii: 17-19 lat.

Polska

  • Magdalena Ogonowska, 17 lat: Zespół Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora, Koszalin (opiekun: Ewa Miśkiewicz)
  • Kinga Wyspiańska, 18 lat:  Zespół Szkół Technicznych i Licealnych, Sosnowiec (opiekun: Joanna Czuber),
  • Gosia Lubas, 18 lat: Młodzieżowy Dom Kultury, Piła (opiekun: Bartosz Poźniak),
  • Roksana Dyka, 18 lat: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr III, Świdnica (opiekun: Kamila Karst)
  • Katarzyna Bigas, 18lat: Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa, Publiczne Liceum Plastyczne, Opole (opiekun: Bożena Krauze),
  • Beata Buc, 17 lat: Zespół Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora, Koszalin (opiekun: Ewa Miśkiewicz),
  • Patrycja Apostel, 19 lat: Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa, Publiczne Liceum Plastyczne, Opole (opiekun: Teresa Dróżdz – Muszyńska),
  • Adrianna Osadowska, 18lat: Zespół Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora, Koszalin (opiekun: Ewa Miśkiewicz)

Łotwa

  • Olga Andriyevska, 17 lat: Średnia Szkoła Polska im. J. Piłsudskiego, Daugavpils, Łotwa (opiekun: Jadwiga Osipowa)

Białoruś

  • Vladimir Budko,18 lat: Lida, Białoruś (opiekun: Valyentina Balyko)

w kategorii: 14-16 lat.

Polska

  • Ewa Mrozek,16 lat: Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej, Krasnystaw (opiekun: Bronisława Żuk),
  • Izabela Florczak, 14 lat: Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, Zduńska Wola (opiekun: Katarzyna Hechłacz),
  • Malwina Hajduk, 14 lat: Studio Marta, Gliwice (opiekun: Marta Zajączyska –Kowalska),
  • Ewelina Bidzińska, 15 lat: Pałac Młodzieży, Katowice (opiekun: Agnieszka Zając),
  • Ola Wiecha, 16 lat: Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza (opiekun: Skrzypek Beata),
  • Ania Miszczuk, 14 lat: Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Klub Pastel”, Zabrze (opiekun: Marek Marciniak),
  • Paulina Kubiak, 14 lat: Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, Zduńska Wola (opiekun: Katarzyna Hechłacz),
  • Alicja Marzec, 14 lat: Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza (opiekun: Skrzypek Beata)

Czechy

  • Sabina Franek, 14 lat: Gnojnik, Czechy (opiekun: Zdenka Walad Białoruś
  • Tatyana Кazak, 15 lat: Mozyrz, Białoruś (opiekun: Irena Yulyatova),
  • Olga Storozhyenko, 14 lat: Mogilew, Białoruś (opiekun: Ulyana Kozhyerova),
  • Tanya Schahlay, 15 lat: Smolewicze, Białoruś, (opiekun: Kaminskaya),
  • Daria Chupris, 16 lat:  Mińsk, Białoruś (opiekun: Svyetlana Yevdokimienko)
  • Viktoriya Luchko, 15 lat: Brześć, Białoruś (opiekun: Svyetlana Vel),
  • Mаrina Nikolayeva, 16 lat: Brześć, Białoruś (opiekun: Vladimir Tulupov),
  • Natasha Golovashchyenko, 15 lat: Krupki, Białoruś (opiekun: Galina Pakhomova)

w kategorii: 10 – 13 lat.

Polska

  • Dagmara Budrewicz, 13 lat: Pałac Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego, Katowice (opiekun: Agnieszka Zając),
  • Martyna Dzirba, 10 lat: Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, Tychy (opiekun: Anna Wałek),
  • Paulina Konieczna, 13 lat: Pałac Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego, Katowice (opiekun: Agnieszka Zając),
  • Alicja Małecka, 12 lat: Młodzieżowy Dom Kultury, Warszawa (opiekun: Marek Masłowski),
  • Róża Fleischmann, 13 lat: Pałac Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego, Katowice (opiekun: Agnieszka Zając),
  • Maria Grzeszczyk, 10 lat: Centrum Promocji Kultury w dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy, Warszawa (opiekun: Lidia Zdzieszyńska),
  • Marta Rosiewicz, 11 lat: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Przyjaciół Ziemi, Kostrzyn nad Odrą (opiekun: Agata Szafruga),
  • Iwona Kaszuba, 10 lat: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Przyjaciół Ziemi, Kostrzyn nad Odrą (opiekun: Agata Szafruga),
  • Wojtek Wojciechowski, 10 lat: Pracownia Plastyczna „Kolor” Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1, Łódź (opiekun: Renata Ćwiek),
  • Joanna Napierska, 10 lat: Fundacja Kultury i Sportu „Prawobrzeże”, Galeria Sztuki Dziecięcej i Młodzieżowej, Szczecin (opiekun: Małgorzata Wrzosińska),
  • Olga Wesołowska, 10 lat: Galeria Manhattan, Łódź (opiekun: Teresa Grzelak).

Białoruś

  • Аlyekcyey Nyekhvyadovich, 11 lat: Mołodeczno, Białoruś (opiekun: Svyetlana Mickyevich),
  • Кsenya Kоtkova, 11 lat: Mozyrz, Białoruś (opiekun: Nikolay Dubrova),
  • Roman Karpiesh, 12 lat: Mozyrz, Białoruś (opiekun: Irina Yulatova),
  • Yekatarina Yodchik, 13 lat: Grodno, Białoruś (opiekun: Tatyana Suchkova),
  • Кirill Pogodin, 13 lat:  Mińsk, Białoruś (opiekun: Tatyana Rakovich),
  • Palina Sidorovich, 13 lat: Lida, Białoruś (opiekun: Svyetlana Lytnya),
  • Vladimir Ovchinikov, 10 lat: Mozyrz, Białoruś (opiekun: Оlga Matyac),
  • Dasha Zimak, 10 lat: Kleck, Białoruś (opiekun: Tatyana Matucyevich),
  • Vialyetta Morozova, 11 lat: Kriczew, Białoruś (opiekun: Olga Shevcova)

Ukraina

  • Marina Plotnikova, 10 lat: Kijów, Ukraina (opiekun: Darya Krasnoborodkina),
  • Ksyenya Snikhovskaya, 13 lat: Kijów, Ukraina (opiekun: Irina Karina)

Czechy

  • Khlara Rylko, 10 lat: Gnojnik, Czechy (opiekun: Irena Rybicka)

Francja

  • Romain Zaborski, 12 lat: Collège Montaigne, Paryż, Francja (opiekunowie: Elżbieta Wilińska, Agnieszka Synowska – Kalmus)

Republika Tatarstan

  • Pavyel Antonov, 12 lat: Nabierieżnyje Czelny, Republika Tatarstan (opiekun: Yuliya Vyachyeslavovna)

Rosja

  • Olyecya Akchurina, 11 lat: Toljatti, Rosja (opiekun: Natalya Sirotkina),
  • Alyena Anikyeyeva, 12 lat: Toljatti, Rosja (opiekun: Natalya Sirotkina)

Kazachstan

  • Aygyerim Koychubyekova, 13 lat: Karaganda, Kazachstan (opiekun: Ku Yu. P.),
  • Vanya Platonov, 10 lat: Karaganda, Kazachstan (opiekun: S. A. Kovalyova)
w kategorii: 6 – 9 lat.

Polska

  • Helena Skiba, 9 lat: Fundacja Kultury i Sportu „Prawobrzeże”, Galeria Sztuki Dziecięcej i Młodzieżowej, Szczecin (opiekun: Małgorzata Wrzosińska),
  • Natalia Mieleszko, 7 lat: Szkoła Podstawowa nr 52, Białystok (opiekun: Małgorzata Gardocka),
  • Krzysztof Graca, 6 lat: Siemianowickie Centrum Kultury, Pracownia Plastyczna i Galeria „Okienko”, Siemianowice Śląskie (opiekun: Dorota Micior-Gajewska),
  • Maciej Bednarski, 7 lat: Młodzieżowy Dom Kultury, Piła (opiekun: Teresa Matyla),
  • Kacper Kozaczko, 6 lat: Młodzieżowy Dom Kultury, Rybnik (opiekun: Aldona Kaczmarczyk - Kołucka),
  • Jasiu Madajczak, 7 lat: Młodzieżowy Dom Kultury nr 3, Poznań (opiekun: Katarzyna Makowska),
  • Julia Kulińska, 7 lat: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Batorego, Zamość (opiekun: Aleksandra Kopiel),
  • Karolina Bąbińska, 6 lat: Młodzieżowy Dom Kultury, Piła (opiekun: Marta Mrówka),
  • Konrad Prychocin, 8 lat: Centrum Kulturalne, Przemyśl (opiekun: Grażyna Dobrowolska),
  • Lidia Jurkowska, 8 lat: Szkoła Podstawowa nr 7, Słupsk (opiekun: Agnieszka Najman),
  • Adrian Kurek, 8 lat: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Batorego, Zamość (opiekun: Dorota Skotarska),
  • Marta Łuka, 6 lat: Pracownia Skup Kultury Wojciech Łuka, Tychy (opiekun: Ewa Szewczyk),
  • Katarzyna Mróz, 8 lat: Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej, Krasnystaw (opiekun: Joanna Kawęcka),
  • Karolina Piotrowska, 9 lat: Pałac Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego, Katowice (opiekun: Agnieszka Zając),
  • Ala Sochacka, 6 lat: Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” im. prof. A. Kamińskiego, Kraków (opiekun: Anna Hydzik),
  • Weronika Sobieska, 6 lat: Galeria Manhattan, Łódź (opiekun: Teresa Grzelak) Angelika Kolarska, 8 lat, Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy, Kraków (opiekun: Izabela Biela),
  • Ola Trelińska, 6 lat: Młodzieżowy Dom Kultury, Gdynia (opiekun: Bogna Pniewska),
  • Jagna Dębkowska, 6 lat: Centrum Promocji Kultury w dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy, Warszawa (opiekun: Lidia Zdzieszyńska),
  • Klaudia Szatyńska, 7 lat: Spółdzielnia Mieszkaniowa „Staszica” Klub „u Szefa”, Gorzów Wielkopolski (opiekun: Lech Jakubowski),
  • Weronika Kolarczyk, 5 lat: Przedszkole Miejskie nr 47, Sosnowiec (opiekun: Anna Pałys – Zatorska),
  • Wiktoria Wolska, 6 lat: Przedszkole Miejskie nr 29, Sosnowiec (opiekun: Anna Pałys – Zatorska),
  • Jan Gajewski, 7 lat: Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Klub Pastel, Zabrze (opiekun: Elżbieta Kupny),
  • Natalia Sitko, 6 lat:Przedszkole Miejskie nr 29, Sosnowiec (opiekun: Anna Pałys – Zatorska),

Łotwa

  • Janek Dudaicew, 8 lat: Średnia Szkoła Polska im. J. Piłsudskiego, Daugavpils, Łotwa (opiekun: Marija Mazaraupe),

Rosja

  • Аnton Grikhonin, 6 lat: Toljatti, Rosja (opiekun: Alyeksandra Morozova),

Republika Tatarstan

  • Alyeksyey Zorin, 9 lat: Nabierieżnyje Czelny, Republika Tatarstan (opiekun: Vyera Tarasowa),

Azerbejdżan

  • Shakhmirza Kyliyev, 9 lat: Baku, Azerbejdżan (opiekun: Aynura Gashimova),
  • Imran Dargakhov, 6 lat: Baku, Azerbejdżan (opiekun: Rakhilya Mamyedzade)

Białoruś

  • Lidya Borisyenko, 9 lat: Mozyrz, Białoruś (opiekun: Nikolay Dubrova),
  • Аnna Kozhemyakina, 7 lat: Homel, Białoruś (opiekun: Roza Koval),
  • Аlina Makckyevich, 9 lat: Mołodeczno, Białoruś (opiekun: Svyetlana Mickyevich),
  • Мariya Мyеjlakh, 7 lat: Mozyrz, Białoruś (opiekun: Nikolay Dubrova)
  • Sasha Skuratovich, 6 lat: Mińsk, Białoruś (opiekun: S. Vorfolomyeyeva),
  • Аnya Маkavchik, 7 lat: Nieśwież, Białoruś (opiekun: Маrina Konovalova).

Kazachstan

  • Olyecya Ovcharyenko, 9 lat: Karaganda, Kazachstan (opiekun: V. L. Buchina)

Szkoły specjalne

Nagrody:

Polska

  • Patryk Adamski, 20 lat:Zespół Szkół Specjalnych nr 4, Sosnowiec (opiekun: Anna Pałys-Zatorska),
  • Katarzyna Hesińska, 19 lat: Zespół Szkół Specjalnych nr 4, Sosnowiec (opiekun: Anna Pałys-Zatorska),
  • Mateusz Osuch, 17 lat: Zespół Szkół Specjalnych nr 4, Sosnowiec (opiekun: Anna Pałys-Zatorska),
  • Andrzej Motyka, 14 lat: Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy – Internat, Rybnik (opiekun: Krystyna Jarzębska)

Wyróżnienia:

Polska

  • Barbara Latańska, 14 lat: Zespół Szkół Specjalnych, Knurów (opiekun: Sabina Bronikowska),
  • Aleksandra Chudek, 17 lat: Gimnazjum Specjalne nr 22, Sosnowiec (opiekun: Agnieszka Król),
  • Dominika Matusiewicz, 17 lat: Zespół Szkół Specjalnych nr 4, Sosnowiec (opiekun: Agnieszka Wolf),
  • Bartek Woźniak, 22 lata: Zespół Szkół Specjalnych nr 4, Sosnowiec (opiekun: Joanna Bąk),
  • Agnieszka Cebula, 21 lat: Zespół Szkół Specjalnych nr 7, Katowice (opiekun: Mariola Skowronek)