Inne Spojrzenie

Podsumowanie„Tu i teraz” -  temat przewodni 14 edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego – zainspirował  uczestników do stworzenia prac  ukazujących ważne, z punktu widzenia  młodych ludzi, problemy i sprawy współczesnego świata, ICH świata. Zadanie konkursowe silnie podziałało na wyobraźnię młodych artystów, nie tylko z całej Polski, ale również z  Bułgarii, Kambodży, Rosji, Białorusi, Słowacji, Rumunii, Estonii, Kazachstanu, Indonezji, Litwy, Łotwy,  Słowenii, Ukrainy,  Czech,  Tajlandii,  Chin, Republiki Południowej Afryki,  Chorwacji, Węgier. Otrzymaliśmy 3269 prac zadziwiających fantazją, kompozycją i sposobem indywidualnego odczuwania tematu przewodniego.  Są to przepiękne  rysunki, grafiki, batiki, fotografie o różnorodnej formie,  na których młodzi artyści przelali  własne uczucia i myśli, starali się uchwycić piękno przyrody i dnia codziennego, opowiedzieć o tym, co ich porusza, obchodzi, boli lub cieszy.  

Mam nadzieję, że zaprezentowane prace zachęcą również wszystkich odbiorców do  refleksji nad sobą, nad otaczającą nas rzeczywistością, nad tym co ulotne i prawdziwe. Zatrzymajmy się wszyscy na chwilę, zamknijmy oczy i zastanówmy się, co dla nas w danym momencie jest najważniejsze. Spróbujmy  odnaleźć w sobie te wszystkie szlachetne wartości składające się na to, kim jesteśmy, jak żyjemy, jakimi chcielibyśmy być…

Uzdolnionych plastycznie uczniów w wieku 6-19 lat już dzisiaj zapraszam do udziału w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenie”, którego regulamin ukaże się na stronie internetowej Konkursu www.innespojrzenie.sosnowiec.pl do dnia 21 października 2016 r.

 

Do zobaczenia za rok!

Elżbieta Skiba-Posikata

Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu