Inne Spojrzenie

Podsumowanie 201218 maja 2012 roku odbyło się uroczyste podsumowanie jubileuszowej – X edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne spojrzenie" organizowanego przez naszą placówkę - Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu, pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF oraz Prezydenta Miasta Sosnowca Pana Kazimierza Górskiego.

W tym roku w Konkursie wzięło udział 2824 uczniów z całej Polski oraz z 16 państw Europy i Azji: Rosji., Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu, Łotwy, Rumunii, Chorwacji, Węgier, Czech, Turcji, Serbii, Bułgarii, Chorwacji, Indii, Kataru oraz Korei Południowej.

Gośćmi honorowymi byli: Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej reprezentująca w parlamencie Ziemię Zagłębiowską - Ewa Malik, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu - Wilhelm Zych -, Radni Rady Miejskiej w Sosnowcu: Ewa Szota, Zbigniew Jaskiernia, Stefan Wojnowski – oraz Inspektor Wydziału Edukacji w Sosnowcu- Teresa Karoń.

Gościliśmy również Pana Przemysława Wojciechowskiego - współwłaściciela firmy AWMIG - która od kilku lat należy do grona mecenasów naszego konkursu. Podczas uroczystości w Muzeum w Sosnowcu mieliśmy przyjemność gościć i uhonorować zdobywców nagród i wyróżnień z polskich szkół z Łodzi, Katowic, Warszawy, Tychów, Rybnika, i Gorzowa Wielkopolskiego oraz z czeskiej Pragi.

Nagrodę Grand Prix wręczono Aleksandrowi Giejbo ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Wychowankowie naszej placówki: Konrad Bilski i Marta Umińska wraz z nauczycielami tradycyjnie przygotowali dla przybyłych gości część muzyczną uroczystości.

Prawdziwą niespodzianką dla zaproszonych gości był natomiast utwór „Wznieś serce nad zło” w wykonaniu konferansjerów – nauczycieli w OPP nr 1 w Sosnowcu, nie będących muzykami: Pani Katarzyny Kurpińskiej i Pana Mirosława Posikaty, przy pomocy Marty Umińskiej.

Na zakończenie zgromadzeni goście zostali zaproszeni do wspólnego pamiątkowego zdjęcia a następnie do zwiedzania wystawy w gościnnych salach muzeum oraz do sali bankietowej. Wystawa pokonkursowa pozostanie w sosnowieckim Muzeum do 30 maja 2012 r.