Inne Spojrzenie

XI edycja konkursu - 2013 rokDrodzy uczestnicy Konkursu. Szanowni Nauczyciele.

Po raz jedenasty zapraszam Was do udziału w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Inne Spojrzenie” i, jak w latach poprzednich, przygotowaliśmy zadanie konkursowe:

Niedokończony rozdział…

czyli jak być hobbitem „z jednej bryły”.

Pamiętacie zapewne przygody Froda i Drużyny Pierścienia w krainie Śródziemia – bohaterów Tolkienowskiego cyklu powieści pt. „Władca Pierścieni”1. Wiemy, jak ta przygoda się zakończyła. Naszym bohaterem będzie jednak Samwise Gamgee – hobbit, który miał zapisać niedokończony, osiemdziesiąty rozdział w „czerwonej księdze”. Pamiętacie, że Sam czuł się rozdarty: pragnął przeżyć kolejne przygody, ale jednocześnie nie chciał opuszczać Shire’u – wszak tu znalazł wszystko, co było najbliższe jego sercu. Tak jak Sam Gamgee, „rozdarty” będzie nasz projekt – inne zadanie plastyczne przygotowaliśmy dla uczestników w różnym wieku:

  • w kategorii dziecięcej: „To, co kocham/cenię najbardziej” - narysuj, namaluj swój Shire, miejsce, w którym umieścisz to, co dla Ciebie jest najważniejsze,
  • w kategorii młodzieżowej: „Opowieść Sama Gamgee” – narysuj, namaluj to, co hobbit mógłby zapisać w swoim niedokończonym rozdziale . Zatem do dzieła… sprawdźmy, czy spełniła się przepowiednia Froda i jak Sam wypełnił swoją misję.

Czekamy na Wasze prace,

W imieniu Organizatorów, Elżbieta Malinowska-Gulińska Dyrektor

Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu

1) Cykl powieściowy Drużyna Pierścienia, Dwie Wieże, Powrót Króla – wydany został po raz pierwszy przez J.R.R. Tolkiena w latach 1954-55 w Wielkiej Brytanii.