Inne Spojrzenie

XVI edycja konkursu-2018 rok„Gdybym nawet wiedział, że jutro świat przestanie istnieć, to jeszcze dziś zasadziłbym drzewko jabłoni.”
(Marcin Luter)

Drodzy uczestnicy Konkursu!

W ramach kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenie” zapraszam Was do wykonania prac plastycznych o temacie przewodnim:

 TAJEMNICE BŁĘKITNEJ PLANETY

Jak pamiętamy, Ziemię w całej swojej okazałości po raz pierwszy mogliśmy obejrzeć prawie 50 lat temu na fotografii wykonanej podczas załogowej misji Apollo 8. Z przestrzeni kosmicznej wyglądała właśnie jak niebiesko–biała kula i zrobiła tak niesamowite wrażenie, że nazwano ją „Błękitną Planetą”. Wiemy jednak, że nie jest to jedyny kolor Ziemi, że jest ona pełna zaskakujących barw. Rozkwitające rośliny, hipnotyzujące fale oceanu i niezwykłe, majestatyczne góry to tylko jedne z wielu przykładów tego, jak piękna jest nasza planeta.

Proponuję więc tym razem fascynującą podróż po „Błękitnej Planecie”, która jest jedynym miejscem w czarnym bezmiarze wszechświata, na którym istnieje życie. Spróbujcie spojrzeć na naszą Ziemię z lotu ptaka z takim samym pełnym podziwu zainteresowaniem, które zwykle rezerwujemy dla obcych światów, pamiętając równocześnie, że ciągłość życia na Ziemi i jej piękno spoczywa w rękach ludzi. Zwróćcie uwagę jak barwna, malownicza i bogata w formy jest jej powierzchnia. A może dotrzecie w niesamowite miejsca lub zechcecie w swojej wyobraźni przenieść się w inny czas lub w głąb Ziemi nieznanej i pełnej tajemnic?

Życzę miłej zabawy i sukcesu w konkursie!

Elżbieta Skiba-Posikata - Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu