Inne Spojrzenie

VI edycja konkursu - 2008 rokuSpokojnie. To nie komunikat o pladze wirusów, której obawia się każdy użytkownik komputera i Internetu. Podsumowujemy jedynie wyniki VI edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie", którego tematem przewodnim był właśnie wirus komputerowy. Podobnie jak w latach poprzednich temat przewodni stał się ćwiczeniem dla wyobraźni uczestników, okazją do pochwalenia się talentem, popisem możliwości warsztatowych. Istotniejsze, że stworzył możliwości do połączenia ekspresji twórczej z umiejętnością refleksyjnego spojrzenia na rzeczywistość.

Komputer - bez względu na szerokość geograficzną (otrzymaliśmy prace od uczniów z całej Polski oraz Rosji, Ukrainy, Białorusi i, po raz pierwszy w historii Konkursu, ze Szwajcarii) - jest narzędziem, za pomocą którego młodzi ludzie coraz częściej komunikują się ze światem. Świat, który w ten sposób stał się bliższy i dostępniejszy, nie do końca jest bezpieczny. Czai się w nim wirus stosujący różne strategie, by się rozprzestrzenić. Może wywołać lekką "infekcję" sprzętu lub ostatecznie przejąć kontrolę nad komputerem. Przyjrzyjmy się uważnie, jak Laureaci Konkursu uchwycili naturę "mikroba": podstępny, przebiegły, groźny... trojany, robale, przedziwne stwory we wszystkich fantazyjnych odmianach.

A co dalej...Wszyscy korzystajmy (świadomie!) z komputera, Internetu i jego zasobów. Uważnie przyglądajmy się światu - realnemu i wirtualnemu. Uczniów w wieku od 6 do 19 lat, którzy zechcą za naszym pośrednictwem podzielić się swoim talentem, zapraszamy do przyszłorocznej, siódmej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie". Jaki będzie temat przewodni? Szczegóły w regulaminie, który dostępny będzie od 15 października 2008 r.

Do zobaczenia za rok

Elżbieta Malinowska - Gulińska

Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu