Inne Spojrzenie

VII edycja konkursu - 2009 rokuA było to tak, że mała Mary w Misselthwaite Manor odkryła stary, zamknięty przed światem, zapuszczony ogród. I stało się tak, że Mary zaopiekowała się ogrodem i ogród powrócił do życia, rozkwitł i piękniał z dnia na dzień. Bo nie było to takie sobie zwykłe miejsce, ale

TAJEMNICZY OGRÓD.

Cudowne miejsce z nierozwiązywalną wprzódy tajemnicą, które dzięki trosce dzieci powraca do życia, dzięki któremu i Mary i chorowity Colin i nawet jego tata Archibald odzyskują radość życia, odkrywają siłę uśmiechu i smak prawdziwej przyjaźni. Miejsce, które tak pięknie opisała w swej książce Frances Hodgson-Burnett1 i które nieodmiennie wzrusza w filmie Agnieszki Holland2.

Tajemniczy ogród jest więc tematem przewodnim siódmej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „inne spojrzenie” oraz zadaniem dla Waszej , drodzy młodzi uczestnicy, wyobraźni i wrażliwości. Zatem do dzieła! Wykreujcie ogród, ale niezwykły , skrywający tajemnicę, zagadkę, ale przede wszystkim ogród, który dzięki swej urodzie, niezwykłości i sile sprawia, że wszyscy stajemy się lepsi.

Elżbieta Malinowska - Gulińska

Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu

1 Książka F Hodgson-Burnett „Tajemniczy ogród” wydana po raz pierwszy w 1909r.

2 Film z 1993r, w reżyserii Agnieszka Holland, wg scenariusza Caroline Thompson na podstawie książki F. Hodgson-Burnett.